Sanktuaria Podkarpacia
Kalwaria Pacławska- Jerozolima Wschodu

(Sanktuarium Matki Nowego Życia w Zagorzu/ Zalew Solinski/Sanktuarium Matki Bozej Pięknej Milosci/Komancza (miejsce internowania kardynała Stefana Wyszynskiego). Przejazd kolejka wazkotorowa/Sanktuarium Matki Bozej w Ustrykach Dolnych

Serdecznie zapraszamy do odkrywania „skarbów”, które kryją w sobie Bieszczady, oprócz pięknych widoków, walorów przyrodniczych, które od lat przyciągają mnóstwo ludzi malownicze Bieszczady kryją w sobie wiekowe tradycje chrzescijanskiej duchowości. Najważniejszym miejscem wśród różnorodności bieszczadskich chrześcijańskich ścieżek jest bez wątpienia Kalwaria Pacławska.

Kalwaria Pacławska – miejsce kultu męki Panskiej, gdzie Bóg w tylko sobie wiadomy sposób rozlewa swe błogosławieństwo i ubogaca pątników swoimi łaskami. Zabytkowa świątynia wyszeptana od stuleci szmerem modlitw, czy drżąca od organowych głosów wtórujących kalwaryjskim pieśniom – tylko tu śpiewanym, przyjmuje każdego, kto chce się spotkać z Bogiem w sakramentach Kościoła czy na osobistej adoracji.

Kalwaria Pacławska to sanktuarium, które nie ogranicza się tylko do świątyni i klasztoru, ale rozciąga się na okoliczne wzgórza i doliny, łąki i lasy, i w swoich kapliczkach przybliża wiernym tajemnice wiary zaczerpnięte z życia Chrystusa Pana i Najświętszej Maryi Panny.

Zainteresował Cię ten wyjazd ?
Scroll Up