Polskie ścieżki Maryi
Toruń – Gietrzwald – Święta Lipka

Termin 9.06-11.06.2023r.

Koszt 650 zł w cenie wyjazdu(wyżywienie, nocleg, ubezpieczenie , zwiedzanie św. Lipki i Torunia, przejazd)

Program wyjazdu: 

Dzień I- Przejazd autokarem do Torunia, zwiedzanie Starówki, Katedry, wspólna modlitwa. Przejazd do Gietrzwałdu-obiadokolacja, uczestnictwo we mszy świętej, możliwość spowiedzi, Apel Jasnogórski .

Dzień II- Wspólna msza święta, konferencja o objawieniach w Gietrzwałdzie, przejazd do św. Lipki, zwiedzanie, koncert organowy, czas wolny.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

Dzień III- wspólna msza święta, czas wolny w Gietrzwałdzie na indywidualną modlitwę i Eucharyustie. Przejazd do Wrocławia.

*Nie ponosimy odpowiedzialności za punkty programu, które nie zostaną zrealizowane z przyczyn od nas niezależnych. Program może ulec zmianie w zależności od Państwa potrzeb.

Pielgrzymka ma charakter modlitewny. Pielgrzymom towarzyszy kapłan. Całym sercem pragniemy Państwu przybliżyć wartość duchową zwiedzanych miejsc. Gietrzwałd -to miejsce, w którym warto być!

 

 

 

 

 

Toruń – jedno z najstarszych miast polskich położone w województwie kujawsko pomorskim. Aby poczuć atmosferę zabytkowego miasta odbędziemy spacer ulicami starego Torunia, żeby zobaczyć jego najcenniejsze atrakcje. Tutaj na każdym kroku gotyk jest na wyciągnięcie ręki. Cały średniowieczny zespół miejski został wpisany na Listę Swiatowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, co świadczy o jego ogólnoświatowej randze i wartości.
Zwiedzimy: Kościół Mariacki, Zobaczymy Krzywa Wieże, Dom Mikołaja Kopernika, Ratusz, Niewidzialny Dom.
Następnie duchowe walory Torunia, pobyt w  Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowe Ewangelizacji.
Sanktuarium Matki Bozej Gwiazdy Nowe Ewangelizacji i Świętego Jana Pawła II. Uczestnictwo w Koronce do Bożego Milosierdzia w Sanktuarium, osobista modlitwa w Kaplicy Wieczystej Adoracji,mozliwosc ucałowania relikwii Sw. Jana Pawła II.

Gietrzwald – Sanktuarium Matki Bozej Gietrzwaldziej, miejsce objawień Matki Bozej w roku 1877. Matka Boża objawiła  się wtedy dwóm dziewczynkom na przykościelnym klonie. Maryja przemawiała do dzieci po polsku, co wywoła poruszenie, bo język polski był w Prusach zakazany, objawienia te przyczyniły się do wzmocnienia ruchu polskiego na Warmii i są jedynymi objawieniami Matki Bozej w Polsce, które zostały oficjalnie uznane przez Kościół.
Będziemy uczestniczyć w programie modlitewnym w  Sanktuarium w Gietrzwaldzie, spotkamy się z kustoszem Sanktuarium i poznamy historie objawień, odwiedziny Cudowne Źródełko, które powstało w miejscu objawień, odprawimy wspólna Drogę Krzyżowa.

Święta Lipka – z powodu licznej liczby pielgrzymek odwiedzających to miejsce Świeta Lipka nazywana jest „Częstochowa Północy”. To obiekt zabytkowy o niezwykłej wartości, zaliczany do najwspanialszych okazów późnego baroku w  Polsce. Zespół architektoniczny złożony z kościoła, krużganku i klasztoru, posiada zachowana w idealnym stanie bogata i różnorodna dekoracje. Odwiedziny barokową Bazylikę Matki Bozej Swietolipskiej, będziemy mogli podziwiać barokowe organy z ruchomymi figurkami, wykonane w 1721 r.  Także  uczestniczyc będziemy w  mszy świętej przed obrazem Matki Bozej Swietolipskiej, później  czas na modlitwę indywidualna.

 

Zainteresował Cię ten wyjazd ?
Scroll Up